Ryzyko zgonu płodu po zakażeniu wirusem grypy pandemicznej lub po szczepieniu AD 2

Badania na zwierzętach i wyniki dostarczone przez producenta szczepionki nie wskazywały na nadmierne ryzyko poronienia lub urodzenia martwego dziecka po szczepieniu15. Nadal jednak anegdotyczne doniesienia o zgonach płodów, które miały miejsce wkrótce po szczepieniu, wzbudziły obawy społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa szczepionek. Po pandemii w 2009 r. Wykorzystaliśmy krajowe rejestry zdrowia i dane dotyczące refundacji lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w Norwegii w celu oceny skuteczności szczepionki pandemicznej u kobiet w ciąży oraz wpływu szczepień lub grypy na przeżycie płodu.
Metody
Źródła danych i populacja badań
Połączyliśmy informacje na temat kobiet w wieku rozrodczym w Norwegii z różnymi krajowymi rejestrami zdrowia i danymi krajowymi na temat refundacji lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Uzyskaliśmy dane z Krajowego Rejestru Ludności, 16 Norweskiego Rejestru Szczepień, 17 Systemu Nadzoru nad Chorobami Komunalnymi, 18 Rejestrów Urodzin Medycznych w Norwegii 19 i Dyrekcji Zdrowia (dla danych refundacyjnych). Norweski Rejestr Pacjentów podał liczbę hospitalizowanych ciężarnych podczas pandemii. Z 153 738 dziewcząt i kobiet (zwanych dalej kobietami) mieszkających w Norwegii w 2009 roku w wieku od 13 do 49 lat, 117 026 urodziło się w 2009 lub 2010 roku. Ograniczono naszą próbę do kobiet, które zaszły w ciążę 43 tygodnie przed 31 grudnia , 2010, aby nie przeliczyć krótkiej ciąży w drugiej połowie 2010 roku. Wykluczyliśmy z głównej analizy dzieci, które brały udział w porodzie mnogim, kobiety z nieważnymi datami szczepienia oraz kilka kobiet, które otrzymały tylko szczepionkę bez adiuwantu ( Celvapan, Baxter), pozostawiając 113 331 kobiet w analizach. Szczegółowe informacje na temat liczby i rodzaju informacji z każdego źródła danych oraz schemat pokazujący kwalifikowalność znajdują się w sekcji Metody i na rysunku S1 w Dodatku uzupełniającym, dostępnym wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Badanie zostało zatwierdzone przez Regionalny Komitet ds. Etyki Badań Medycznych i Zdrowia oraz Norweski Urząd ds. Ochrony Danych. Wszyscy autorzy zapewniają rękojmię danych i dokładność analizy. Twórcy analizowanych szczepionek nie odegrali żadnej roli w badaniu.
Informacje o wynikach i ekspozycji
Zdefiniowaliśmy śmierć płodu jako odnotowane poronienie lub poród martwego dziecka po 12 zakończonych tygodniach ciąży. Na podstawie potwierdzonych laboratoryjnie przypadków grypy pandemicznej i wizyt lekarskich na grypę zgłoszonych do Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego 20 główna fala pandemiczna w Norwegii miała miejsce między października 2009 r. A 31 grudnia 2009 r. które były już w ciąży października, ekspozycja na pandemię została zdefiniowana jako okres od października do dnia dostawy
[podobne: fala uderzeniowa katowice, pediatra ostrołęka, wyciąg pershla ]

Tags: , ,

No Responses to “Ryzyko zgonu płodu po zakażeniu wirusem grypy pandemicznej lub po szczepieniu AD 2”

 1. Tan Stallion says:

  moje wyniki: tsh 4,400

 2. Jowita says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu optyk pszczyna[...]

 3. Esquire says:

  Witam ,choruje już 12 lat 

 4. Dancing Madman says:

  Article marked with the noticed of: rehabilitacja dzieci Białystok[...]

 5. Franciszek says:

  wielu Polaków decyduje się wyjechać do Czech na operację zaćmy

Powiązane tematy z artykułem: fala uderzeniowa katowice pediatra ostrołęka wyciąg pershla