Rosnąca rola departamentów kryzysowych w przyjęciach szpitalnych

Rosnące wykorzystanie amerykańskich departamentów pomocy doraźnej (EDs), wymienianych jako kluczowy wkład w rosnące koszty opieki zdrowotnej, stało się głównym celem reformy systemu opieki zdrowotnej. Częstotliwość wizyt w ED wzrosła o ponad jedną trzecią w latach 1997-2007, a ED stanowią coraz częściej zabezpieczenie dla pacjentów z niedosłuchem, w szczególności dla dorosłych korzystających z Medicaid.1 Chociaż wiele uwagi poświęcono zwiększeniu stosowania ED, to ED zmienia się rola w naszej opiece zdrowotnej system został mniej dokładnie zbadany. EDs służą jako centrum przedszpitalnych systemów ratownictwa medycznego, ostre centrum diagnostyczne i terapeutyczne, główna sieć bezpieczeństwa i portal 24/7 do szybkiej hospitalizacji. Około jedna czwarta wszystkich wizyt ambulatoryjnych w Stanach Zjednoczonych ma miejsce w ED, odsetek ten wzrasta od 2001 r.2 Przeanalizowaliśmy odsetek przyjęć do szpitali, które pojawiły się w trakcie ED, co było hipotezą, że użycie ED jako portalu przyjęć wzrosło w różnych warunkach. Przeanalizowaliśmy dane z Nationwide Inpatient Sample (NIS), największej dostępnej w całości bazy danych amerykańskiej opieki szpitalnej, od 1993 do 2006 roku (ostatni rok, dla którego dane dotyczące przyjęcia do szpitala dostępne są w HCUPnet, interaktywnym narzędziu internetowym, wykorzystuje dane z projektu Koszt i Wykorzystanie Kosztów Zdrowotnych Agencji Badań i Jakości w Ochronie Zdrowia). NIS zawiera dane z około 8 milionów pobytów w szpitalach każdego roku i jest ważony w celu uzyskania krajowych szacunków. Użyliśmy HCUPnet do zapytania o NIS w odniesieniu do trendów w 20 stanach klinicznych, w których pacjenci byli najczęściej przyjmowani do szpitala w 2006 roku. Zastosowano oprogramowanie klasyfikacji klinicznej w celu pogrupowania warunków na kategorie o znaczeniu klinicznym. Wyłączyliśmy dwa przypadki, w których pacjenci rzadko są przyjmowani przez ED (choroba zwyrodnieniowa stawów i problemy z kręgosłupem), jeden stan psychiczny, który nie był konsekwentnie kodowany w danych dotyczących roszczeń (zaburzenie afektywne) i cztery diagnozy położnicze, które są ogólnie oceniane w innych warunkach opieki, takich jak jako obszary porodu do porodu i pracy (żywe niemowlęta, uraz porodowy u matki, inne powikłania porodowe, inne powikłania ciąży).
Proporcja hospitalizacji z udziałem Stanów Zjednoczonych w Departamencie Reagencji w latach 1993-2006. Dane uzyskano z ogólnokrajowej próbki szpitalnej za pomocą HCUPnet. Warunki kliniczne zostały zgrupowane przez Clinical Classification Software na kategorie o znaczeniu klinicznym.
Liczba przyjęć do szpitali wzrosła o 15,0%, z 34,3 milionów w 1993 r. Do 39,5 milionów w 2006 r .; liczba przyjęć z ED wzrosła o 50,4%, z 11,5 miliona do 17,3 miliona. Odsetek wszystkich pobytów szpitalnych obejmujących przyjęcie z ED wzrósł z 33,5 do 43,8% (p <0,001). W 12 z 13 stanów, w których najczęściej byli przyjmowani pacjenci i którzy spełniali nasze kryteria włączenia, zwiększony odsetek przyjmowanych pacjentów przeszedł ED (p <0,001), niezależnie od tendencji w ogólnej przyjęciu; wyjątkiem była miażdżyca tętnic wieńcowych, dla której szybkie protokoły wykluczające i jednostki obserwujące ból w klatce piersiowej oparte na ED zmniejszyły potrzebę hospitalizacji. (Szczegółowe informacje na temat 12 warunków znajdują się w Dodatku Aneks, dostępnym wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.) Wykres pokazuje tendencję w przyjęciach z ED na warunkach określonych przez Centers for Medicare i Medicaid Services w ocenach 30-letnich. dzień readmisji i wskaźniki umieralności.
Historycznie, stabilni klinicznie pacjenci z ostrymi problemami, którzy wymagali opieki szpitalnej w takich warunkach, jak zapalenie płuc nabyte w całej społeczności, mogliby skorzystać z usług lekarza ambulatoryjnego i zostać bezpośrednio przyjęci z gabinetu lekarza.
[podobne: dyżury aptek ostrów maz, uzdrowisko leczenia sanatoryjnego dorosłych, dyżury aptek żywiec ]

Tags: , ,

No Responses to “Rosnąca rola departamentów kryzysowych w przyjęciach szpitalnych”

 1. Liquid Science says:

  Relacja marchewka kalorie to nie jest prosta sprawa

 2. Gracjan says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu schodołazy towarowe[...]

 3. Konstanty says:

  Mam zapalenie płuc od 5-ciu lat, lekarze są bezsilni.

 4. Melania says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: Usługi pielęgniarskie[...]

 5. Lord Nikon says:

  Jestem w ciąży

 6. Shooter says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: leczenie kanałowe warszawa[...]

 7. Justyna says:

  Istotne znaczenie mają tu metabolity wtórne

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek ostrów maz dyżury aptek żywiec uzdrowisko leczenia sanatoryjnego dorosłych