Poza słowem “R” Nowa lekkość medycyny

Po cichu, politycy w Waszyngtonie zaczęli przyznawać, że powinni rozważyć korzyści opieki zdrowotnej w stosunku do jej kosztów, jeśli nasz kraj ma zapobiec stratom fiskalnym. Koszty należy wliczać do świadczeń, to zdrowy rozsądek w innych dziedzinach – i wśród specjalistów w dziedzinie polityki zdrowotnej. Ale jest to anatema w publicznej dyskusji o opiece medycznej. Aby uciszyć rozmowę o kompromisach, politycy powołują się na słowo R – racjonowanie. Słowo siła , aby przerwać rozmowę, odzwierciedla powszechne przekonanie, że koszt nie powinien stanowić przedmiotu przy łóżku. To przekonanie ograniczyło wysiłki wybranych władz do kontrolowania wydatków medycznych. Zarówno demokraci, jak i republikanie utknęli w wariantach na podstawie standardowej historii: usługi cięcia, które nie przynoszą żadnej wartości, będą wystarczające. Propozycje obu stron podkreślały zatem koordynację opieki, efektywność administracyjną i eliminację bezużytecznych interwencji.
I wiele można zrobić w tym kierunku. Nowoczesne metody zarządzania, badania skuteczności porównawczej oraz zachęty dla dostawców do zastosowania tej wiedzy mogą sprawić, że opieka będzie tańsza i lepsza1. Stało się powszechnie przyjęte, że 30% wydatków na opiekę zdrowotną lub 800 miliardów dolarów roku, marnuje się na nieskuteczne środki. Ale zmniejszenie tego o 30% (szacunek z Dartmouth Institute for Health Policy and Clinical Practice2) jest odległą nadzieją. Bezużyteczna opieka, zauważają krytycy, jest łatwa do zauważenia po fakcie; o wiele trudniej rozpoznać w momencie podjęcia decyzji klinicznej
Instytut Badań nad Cierpliwościami, stworzony przez Affordable Care Act (ACA), przeniesie nas do przodu na tym froncie. Podobnie inicjatywy, jak nowa kampania American Choice of Internal Medicine Foundation Choosing Wisely , która zgromadziła 17 medycznych towarzystw specjalistycznych, aby zniechęcić do nadużywania testów i terapii. Ale wysokiej jakości badania skuteczności klinicznej mogą kosztować dziesiątki milionów dolarów i zająć wiele lat; mało prawdopodobne jest, aby w bliskiej perspektywie zidentyfikować większość zmarnowanych 30%.
Nawet gdybyśmy w końcu mogli wyeliminować te odpady, odłożylibyśmy tylko rachunek. Koszty medyczne zwykle rosną o kilka do kilku procent rocznie (po skorygowaniu o inflację). Tak więc golenie, powiedzmy, 3 punkty procentowe każdego roku od 30% może utrzymywać wydatki na stałym poziomie przez około dziesięć lat. Ale gdy zmniejszymy całe 30%, koszty wznowią ich wzrost – chyba że zaczniemy odmawiać jakiejś korzystnej opieki. Wyeliminowanie tylko nieefektywnej opieki spowodowałoby obniżenie krzywej kosztów, ale nie zmieniłoby jej nachylenia.
Niepoważnie, politycy zaczęli dostrzegać tę rzeczywistość. Ich działania, choć nie ich słowa, wykraczają poza standardową historię. Niektóre kontrowersyjne przepisy ACA zniechęcają do opracowywania i stosowania technologii zapewniających korzyści terapeutyczne. Niezależna Rada Konsultacyjna ds. Płatności (IPAB) będzie w stanie skierować dostawców do bardziej oszczędnej praktyki poprzez zmianę polityki płatności Medicare – i zachęt dla klinicystów – kiedy wydatki przekroczą poziomy docelowe. Odpowiedzialne organizacje opiekuńcze mogą osiągnąć efektywność i promować jakość, ale ich finansowe korzyści z oszczędzania mogą zniechęcić lekarzy do zlecania niektórych testów i terapii, które przynoszą korzyści.
Poza Medicare, luksusowy podatek na plany zdrowotne oparte na zatrudnieniu staje się poważnym ograniczeniem w przyjmowaniu nowych terapii
[podobne: seronegatywne zapalenie stawów, usg jamy brzusznej opole, poradnia dla dzieci z autyzmem ]

Tags: , ,

No Responses to “Poza słowem “R” Nowa lekkość medycyny”

 1. Vagabond Warrior says:

  Dwa miesiące temu miałam zapalenie oskrzeli.

 2. Sidewalk Enforcer says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu rtg[...]

 3. Liwia says:

  możliwość badań klinicznych z Pratia

 4. Wiktoria says:

  [..] Odniesienie w tekscie do medycyna estetyczna warszawa[...]

 5. Konstanty says:

  Od jakiegoś czasu mam wysokie ciśnienie 

Powiązane tematy z artykułem: poradnia dla dzieci z autyzmem seronegatywne zapalenie stawów usg jamy brzusznej opole