Nocna kontrola glikemii za pomocą sztucznej trzustki w obozie cukrzycowym AD 9

W naszym badaniu taki efekt nie został wykryty. Kolejnym ograniczeniem uogólnienia wyników była nasza potrzeba wykonania ponownej kalibracji czujnika podczas dwóch nocy badania (patrz Dodatek dodatkowy). Dane dotyczące poziomu glukozy oparte były na odczytach czujników, dlatego też działanie systemu sztucznej trzustki i punktów końcowych badania oparto na podskórnych pomiarach czujnika śródmiąższowego, podobnie jak w innych badaniach klinicznych, w których oceniano wpływ pomp i czujników na glukozę. control.6,33 Aby jednak zwiększyć nasze zaufanie do wyników, zastosowaliśmy dodatkowe, równoległe podejścia. Co 3 godziny wyznaczony personel medyczny oceniał poziom glukozy we krwi włośniczkowej. Te dane dotyczące naczyń włosowatych potwierdziły skuteczność systemu sztucznej trzustki i potwierdziły zgłoszone wyniki dla pierwotnego wyniku (poziom glukozy, <63 mg na decylitr) (patrz sekcja Metody i Tabela S4 w Dodatku uzupełniającym).
Ponadto, dokonaliśmy retrospektywnej oceny danych z czujnika stężenia glukozy przy użyciu stochastycznej transformacji czujnika, jak zaproponowali Hovorka i wsp., 34 i ponownie oceniliśmy czas, w którym poziom glukozy wynosił poniżej 60 mg na decylitr w dwóch badanych terapiach. Analiza ta potwierdziła również zgłoszone wyniki w odniesieniu do tego pomiaru (patrz sekcja Metody i Tabela S5 w Dodatku uzupełniającym). Ponadto 98% par czujników i glukozy (dwie wartości glukozy pobrane w tym samym czasie z dwóch urządzeń) z nocy, kiedy zastosowano sztuczną trzustkę i 97% z nocy, gdy zastosowano pompę z czujnikiem znajdowały się w strefach A i B analizy Clarke Error Grid (wartości mieszczące się w granicach 20% czujnika odniesienia lub znajdują się poza tym zakresem, ale nie prowadziły do niewłaściwego leczenia), 24 wyniki były podobne do wcześniej zgłoszonych danych.35 Co więcej, podczas próby, odczyty czujników zostały zebrane z dwóch zabiegów, a identyczne protokoły kalibracji czujnika zostały użyte dla obu metod leczenia w celu zmniejszenia ryzyka błędu (patrz dodatek dodatkowy). Tak więc jakakolwiek niedokładność związana z czujnikiem wpłynie w równym stopniu na dwie metody badania.
Podsumowując, w tym krótkoterminowym badaniu krzyżowym w obozie młodzieżowym z cukrzycą zastosowanie sztucznego układu trzustkowego spowodowało mniejszą hipoglikemię i ściślejszą kontrolę nocnego poziomu glukozy niż system pompy z czujnikiem.
[podobne: fala uderzeniowa katowice, poradnia dla dzieci z autyzmem, dyżury aptek ostrów mazowiecka ]

Tags: , ,

No Responses to “Nocna kontrola glikemii za pomocą sztucznej trzustki w obozie cukrzycowym AD 9”

 1. Julia says:

  Wszystko na kasę chorych

 2. Wheels says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu leczenie raka[...]

 3. Alicja says:

  Hej mam nawracający problem z synkiem

 4. Arkadiusz says:

  [..] Cytowany fragment: olejek palmowy[...]

 5. Cool Whip says:

  Mają nowoczesny sprzęt co również jest ważne wykonując takie badanie

 6. Sandbox says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dieta w chorobach wątroby[...]

 7. Emil says:

  Nie rozumiem po co pisać taki artykuł.

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek ostrów mazowiecka fala uderzeniowa katowice poradnia dla dzieci z autyzmem