Columbia / HCA i odrodzenie działalności szpitala For-Profit ad 8

Jego zadłużenie uznawane jest za inwestycyjne, a Columbia nie ma trudności z pozyskiwaniem kapitału. Większość przejęć jest finansowana ze znakomitych przepływów pieniężnych, które w 1995 r. Wyniosły 4,3 mld USD. Średni koszt długu w Kolumbii wynosi 7,1 proc., A w ciągu czterech ostatnich dziesięcioleci to jedna z zaledwie czterech amerykańskich korporacji, które pomyślnie wyemitowały obligacje 100-letnie. .2 Kiedy kupuje szpital lub sieć szpitali o bardziej płynnym bilansie, Columbia / HCA refinansuje zadłużenie szpitala docelowego na własnych korzystniejszych stopach procentowych, dając natychmiastowe oszczędności. Czołowi analitycy finansowi oceniają obecnie akcje Columbia jako kup . Niektórzy krytycy w branży szpitalnej twierdzą, że strategia ekspansji Columbia jest rodzajem schematu Ponziego, który działa tylko tak długo, jak Columbia / HCA wciąż nabywa nierentowne szpitale. Jego bardzo wysoka stopa zysku wynika częściowo z tworzenia jednorazowych gospodarek, które nie są powtarzane rok po roku, z wyjątkiem nabywania innych nowych szpitali. Jednak z blisko 5000 non-profit i publicznych szpitali w Stanach Zjednoczonych, wielu z nich zatacza się z finansowych nacisków zarządzanej opieki, nie brakuje celów. Columbia / HCA zyskuje dużą potęgę rynkową, a udział w rynku lokalnym wynosi od 20 do 30 procent i rzadko tylko uderza w problemy antymonopolowe. Richard Scott mówił o ostatecznym posiadaniu od 500 do 1000 szpitali i planuje od 35 do 50 przejęć rocznie. Przepływy pieniężne w Kolumbii wystarczą, aby utrzymać to tempo bez pogorszenia wskaźnika zadłużenia kapitału własnego lub podlewania zapasów. Tak długo, jak długo utrzyma się jego cena akcji, powinna być w stanie kontynuować ekspansję – o ile nie spotka się z istotnym oporem.
Jedyną prawdziwą chmurą na horyzoncie Kolumbii jest to, że taki opór rośnie. W przeszłości Columbia wkraczała w społeczności z oszałamiającą szybkością i często negocjowała wiążące listy intencyjne z zarządami non-profit szpitali, zanim społeczności mogły rozważyć, czy lokalny szpital powinien zostać sprzedany. Ostatnio jednak odrzucono kilka umów, a rzecznicy generalni zaczęli powoływać się na jurysdykcję, kwestionując, czy aktywa charytatywne są zbyt tanie i czy osoby wtajemniczone są przekupione w celu sfinalizowania transakcji. W drugiej części tego artykułu skoncentruję się na kwestiach prawnych i dotyczących polityki publicznej związanych z konwersjami Columbia i zbadam wpływ organizacji typu for-profit na zachowanie oblężonych organizacji non-profit.
Author Affiliations
Współredaktor The American Prospect, 6 University Rd., Cambridge, MA 02138, gdzie prośby o przedruk należy kierować do pana Kuttnera.

[więcej w: poradnia dla dzieci z autyzmem, ziarniak pachwinowy, usg jamy brzusznej opole ]

Tags: , ,

No Responses to “Columbia / HCA i odrodzenie działalności szpitala For-Profit ad 8”

 1. Electric Player says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: fizjoterapia[...]

 2. Wojciech says:

  Konieczne jest branie leków

 3. Sexual Chocolate says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: profesjonalne młynki do kawy[...]

 4. Dr. Cocktail says:

  Nie ma czegoś takiego, jak “medycyna alternatywna”

Powiązane tematy z artykułem: poradnia dla dzieci z autyzmem usg jamy brzusznej opole ziarniak pachwinowy