Ucieczka z pułapki EHR – Przyszłość zdrowia IT

Jest to powszechnie akceptowany mit, że medycyna wymaga złożonych, wysoce wyspecjalizowanych systemów informatycznych (IT). Ten mit nadal usprawiedliwia gwałtowny wzrost kosztów IT, uciążliwe obciążenia lekarzy i stagnację innowacji – podczas gdy lekarze stają się coraz bardziej związani z dokumentacją i produktami komunikacji, które funkcjonują dziesiątki lat za tymi, których używają w swoim cywilnym życiu. Nawet konsumenci IT – edytory tekstu, wyszukiwarki, sieci społecznościowe, systemy poczty elektronicznej, telefony komórkowe i aplikacje, odtwarzacze muzyki, platformy do gier – zostały głęboko zintegrowane z tkanką nowoczesnego życia, lekarze znajdują się w stanie Elektroniczna dokumentacja medyczna EHR (Internet-Era), która dąży do zapewnienia pełnego i wyspecjalizowanego środowiska dla różnych zadań. Federalny nacisk na zdrowie IT, zainicjowany przez Biuro Krajowego Koordynatora ds. Technologii Informacyjnych Zdrowia (ONC), ustanawia szkielet informacyjny dla odpowiedzialnej opieki, bezpieczeństwa pacjentów i reformy służby zdrowia. Ale musimy teraz zrobić kolejny krok: dopasować EHR do dynamicznej, najnowocześniejszej, szybko rozwijającej się infrastruktury informacyjnej – zamiast zacinania wszystkich procesów opieki zdrowotnej i przepływów pracy w ograniczonych środowiskach operacyjnych EHR.
Uważamy, że dostawcy EHR propagują mit, że informatyka medyczna różni się jakościowo od produktów przemysłowych i konsumenckich, aby chronić swoje ceny i udział w rynku oraz blokować nowych uczestników. W rzeczywistości zróżnicowana funkcjonalność nie musi znajdować się w obrębie pojedynczych systemów EHR, a istnieje wyraźna ścieżka do lepszych, bezpieczniejszych, tańszych i bardziej precyzyjnych narzędzi do zarządzania skomplikowanymi zadaniami opieki zdrowotnej.
Oferta IT na wczesnym etapie rozwoju była najnowocześniejsza, ale współczesne EHR wyraźnie pozostawały w tyle za systemami stosowanymi w innych dziedzinach. W 1966 r. Członkowie laboratorium Octo Barnett w Massachusetts General Hospital opracowali bardzo wydajny język programowania dla najwcześniejszych EHRs; Massachusetts General Hospital Utility Multi-Programming System (MUMPS) podzielił cenną pamięć komputera tak oszczędnie, że mając zaledwie 16 kilobajtów, najwcześniejsze komputery osobiste mogły uruchomić EHR obsługujący wielu użytkowników. Jednak prawie pół wieku później większość dostawców EHR nie tylko nie wprowadziła innowacji, ale nawet nie objęła istniejących modułowych architektur z interfejsami, które umożliwiają rozszerzenie możliwości produktu, innowacyjne wykorzystanie danych i współdziałanie z innym oprogramowaniem.
Utrata przywództwa technologicznego odzwierciedla apatię, a nawet sprzeciw dostawców EHR do promowania płynności gromadzonych danych. Ta postawa pokrzyżowała trwające dziesięciolecia dziesięcioleci poszukiwanie elektronicznej infrastruktury informacyjnej, zdolnej zapewnić dynamiczny i podłużny obraz opieki zdrowotnej nad osobami i populacjami. Firmy EHR postępują zgodnie z modelem biznesowym, w którym kontrolują wszystkie dane, zamiast uwalniać dane do wykorzystania w innowacyjnych aplikacjach w opiece klinicznej.
Przeprowadzenie przeszukiwania bazy danych EHR w stylu Google zazwyczaj wymaga zaangażowania działu informacyjnego klinicysty i często specjalistycznej wiedzy i współpracy zespołów technicznych dostawcy. W odpowiedzi wiele akademickich centrów medycznych wyeksportowało dane do wspólnego systemu o otwartym kodzie źródłowym, w którym analityka na poziomie populacji jest zarządzana poza dostawcą, a wyniki dzielone są na różne strony.
Komercyjne EHR rozwinęły się z systemów zarządzania praktyką (tj. Fakturowania), a w odpowiedzi na ruch bezpieczeństwa pacjentów sprzedawcy zajęli się modułami dokumentacji i wprowadzeniem zamówień dla lekarzy
[przypisy: dyżury aptek zawiercie, dyżury aptek zawiercie na włosy, płuca bydlęce ]

Tags: , ,

No Responses to “Ucieczka z pułapki EHR – Przyszłość zdrowia IT”

 1. Borys says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Warszawa USG ciąży[...]

 2. Houston says:

  Oprócz tego że masz problemy z tarczyca to prawdopodobnie cierpisz na tężyczkę utajona

 3. Fabian says:

  [..] Odniesienie w tekscie do usuwanie azbestu[...]

 4. Karolina says:

  Mój przyjaciel cierpi na tę alergię

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek zawiercie dyżury aptek żywiec płuca bydlęce