Ucieczka z pułapki EHR – Przyszłość zdrowia IT ad

Ponieważ każdy produkt EHR został zbudowany jako izolowany silos, rynek każdej dobrej innowacji jest rozdrobniony3. Dodatkowe problemy powstają, gdy złożone oprogramowanie, które nigdy nie zostało odpowiednio zaprojektowane4, musi zostać ponownie zinterpretowane, ponownie opracowane i ponownie wdrożone. Chociaż sprzedawcy EHR rozmnożyli się – ponad 700 dostawców produkuje obecnie około 1750 odrębnych certyfikowanych produktów – niezdolność ich systemów do współpracy nie pomogła lekarzom ani pacjentom. Ponadto, pomimo tego rozrostu, kilka firm kontrolujących większość rynku pozostaje zakorzenionych w podejściach legacy , zagrażając rentowności innych dostawców. Zdrowy rynek IT będzie sprzyjał przełomowym innowacjom (proste produkty i usługi, które początkowo służą dnie rynku, a następnie przesuwają się w górę, aby zastąpić uznanych konkurentów) 5 w celu poprawy zaangażowania pacjentów, komunikacji i koordynacji opieki. Poprawiłoby to zdrowie populacji uzyskane po niższych kosztach. Tak jak konsumenci wybierają i zarządzają niezliczonymi technologiami – Facebook dla sieci społecznościowych, Twitter mikroblogowania, Google for search, iTunes dla muzyki – tak powinni lekarze. Tylko niewielka część luźno powiązanych technologii informacyjnych musi być wysoce specyficzna dla opieki zdrowotnej. Wiele komponentów może mieć charakter ogólny.
Jednym z takich komponentów jest bezpieczne prywatne przechowywanie. Wiele branż zależy tak samo jak opieka zdrowotna od bezpieczeństwa i poufności ich danych. Lokalne lub oparte na chmurze pamięci masowe, takie jak to oferowane przez EMC i Amazon, można w dużym stopniu dostosować do opieki zdrowotnej, jeśli towarzyszy temu silna, zgodna polityka prywatności. W przeciwieństwie do tego, każda obecna instalacja EHR opiera się na lokalnie zmontowanym zespole wsparcia informatycznego – lub w małych biurach, nawet na samych praktykach – więc bezpieczeństwo danych jest bardzo różne.
Po drugie, komunikacja między dostawcami lub między dostawcami a pacjentami nie jest wyjątkowa i można ją rozwiązać za pomocą istniejących bezpiecznych, elastycznych produktów i protokołów. Na przykład inicjowany przez ONC projekt bezpośredni promuje bezpieczny system komunikacyjny do opieki zdrowotnej oparty na SMTP (Simple Mail Transfer Protocol), dziesięcioletnim standardzie poczty e-mail typu store-and-forward. Projekt bezpośredni jest przykładem sposobu, w jaki wysoce skuteczne ogólne technologie mogą być dostosowane do opieki zdrowotnej w otwarty, standardowy, integracyjny sposób.
Trzeci to narzędzia do dokumentacji. Przetwarzanie tekstu i inne oprogramowanie obsługujące zadaniowe procesy grupowe w wielu branżach łatwo przewyższają systemy EHR. Aby podać tylko jeden mały przykład, wiele procesorów tekstu EHR nie oferuje sprawdzania pisowni. Inne branże używają wysoce dostosowanego oprogramowania do zarządzania projektami do zarządzania złożonymi procesami, a także zaawansowanych narzędzi, takich jak Teambox, Basecamp i Huddle do rejestrowania rozszerzonych interakcji.
Po czwarte, chociaż podejścia analityczne do zarządzania ludźmi i populacjami są często charakterystyczne dla opieki zdrowotnej, narzędzia do ładowania, tworzenia wykresów, mapowania i analizowania danych nie są. Niektóre, takie jak Google Maps i pakiet statystyczny R, są bezpłatne i mają otwarte oprogramowanie. Inne, takie jak ArcGIS i SAS, są zastrzeżone, ale mają publiczne interfejsy programistyczne do integracji w obiegu pracy heterogenicznych użytkowników z różnych dziedzin. Wszystkie te narzędzia kosztują ułamek 1% typowego systemu EHR.
Unikalne funkcje Health IT obejmują zawartość przepisów medycznych i systemów wspomagania decyzji klinicznych
[hasła pokrewne: testy na nietolerancję pokarmową, rezonans magnetyczny zgorzelec, fala uderzeniowa katowice ]

Tags: , ,

No Responses to “Ucieczka z pułapki EHR – Przyszłość zdrowia IT ad”

 1. Oliwier says:

  [..] Cytowany fragment: potykacze[...]

 2. Swerve says:

  Boli mnie ciągle brzuch

 3. Lena says:

  [..] Odniesienie w tekscie do dentysta Lublin[...]

 4. Lena says:

  taki lekarz pod kątem onkologicznym zbada znamiona

Powiązane tematy z artykułem: fala uderzeniowa katowice rezonans magnetyczny zgorzelec testy na nietolerancję pokarmową