Specyficzne dla wieku zakresy referencyjne dla antygenu specyficznego dla prostaty surowicy u czarnych mężczyzn ad 6

Te zakresy referencyjne dają wyższą czułość z akceptowalną kompromisową specyficznością w porównaniu ze standardowym zakresem (0,0 do 4,0 ng PSA na mililitr), z zakresami referencyjnymi specyficznymi dla wieku w oparciu o wartości uzyskane dla białych, 8 i dla 95 percentylów. rozkładu poziomów PSA u czarnych mężczyzn bez raka prostaty. Czułość poprawiła się najbardziej wśród mężczyzn po 40. roku życia (z 49% w przypadku standardowego zakresu i 87% w przypadku specyficznych dla wieku zakresów referencyjnych wcześniej zgłaszanych 8). Stosując podobne podejście w przypadku białych mężczyzn, uzyskano zakresy od 0 do 2,5 ng na mililitr dla mężczyzn w wieku 40 lat i od 0 do 3,5 ng na mililitr dla mężczyzn w wieku 50 lat, 60 lat i 70 lat (tabela 3). Podsumowując, stężenia PSA w surowicy u czarnych mężczyzn zarówno z klinicznymi objawami raka prostaty, jak i bez nich są znacznie wyższe niż u podobnych białych mężczyzn. Specyficzne dla wieku zakresy referencyjne pochodzące z 95. percentyla rozkładu poziomów PSA w dużej czarnej populacji bez raka prostaty są znacznie wyższe niż zakresy uzyskane z podobnych białek i mają ograniczoną wartość kliniczną. Niemniej jednak, badanie przesiewowe PSA w surowicy jest potężnym narzędziem do wykrywania raka gruczołu krokowego zarówno u czarnych, jak i białych, a gdy jest właściwie stosowane indywidualnie, zastosowanie specyficznych dla wieku zakresów referencyjnych może poprawić wartość kliniczną takiego badania przesiewowego. Nasze zakresy referencyjne specyficzne dla wieku (Tabela 3) wskazują wartości dla klinicystów, którzy maksymalizują wykrywanie raka w każdym 10-letnim okresie między 40 a 79 rokiem życia.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierane przez Grant Badawczy Kliniczny z Wydziału Diagnostycznego, Abbott Laboratories; przez grant z Centrum Badań nad Chorobą Prostaty, US Army Medical Research and Development Command; i przez Henry M. Jackson Fundacji na rzecz Postępu Medycyny Wojskowej.
Opinie i stwierdzenia zawarte w niniejszym dokumencie są poglądami prywatnymi autorów i nie należy ich interpretować jako odzwierciedlających poglądy armii USA lub Departamentu Obrony.
Jesteśmy wdzięczni pani Sondrze Buehler i pani Renee D. Mooneyhan za pomoc w przygotowaniu manuskryptu i panu Hughowi A. Schmidtowi za pomoc w gromadzeniu danych.
Author Affiliations
Od Urologii, Oddział Chirurgii, Centrum Medyczne Waltera Reeda, Waszyngton, DC (TOM, DGM, JWM); Sekcje Epidemiologii Klinicznej (SJJ) i Biostatystyki (DJJ), Departament Nauk o Zdrowiu, Mayo Clinic i Mayo Foundation, Rochester, Minnesota; oraz Departament Chirurgii i Centrum Badań nad Chorobą Prostaty, Uniformed Services University of the Health Sciences, Bethesda, Md. (WFM, DGM, JWM).
Prośba o przedruk do Dr. Moul z Wydziału Chirurgii, Uniformed Services University of the Health Sciences, 4301 Jones Bridge Rd., Bethesda, MD 20814-4799.
[więcej w: barszcz sosnowskiego mapa, rehabilitacja bobath, szybkie danie wegetariańskie ]

Tags: , ,

No Responses to “Specyficzne dla wieku zakresy referencyjne dla antygenu specyficznego dla prostaty surowicy u czarnych mężczyzn ad 6”

  1. Glyph says:

    brak w niej witam i mineralow, ktore sa bardzo potrzebne do funkcjonowania

  2. Krystian says:

    [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: Akcesoria do smartfona[...]

  3. Sebastian says:

    Lekarze czesto sie wsciekaja, ze ludzie na wlasna reke dokdztalcaja sie w internecie

Powiązane tematy z artykułem: barszcz sosnowskiego mapa rehabilitacja bobath szybkie danie wegetariańskie