Ryzyko zgonu płodu po zakażeniu wirusem grypy pandemicznej lub po szczepieniu AD 8

Jest prawdopodobne, że większa część kobiet z cięższymi objawami skontaktowała się z lekarzem niż te z łagodnymi objawami, więc nasze wyniki mogą odzwierciedlać ryzyko związane z infekcją z poważniejszymi objawami klinicznymi. Jednak tylko jedna kobieta, która była hospitalizowana z grypą, miała płodową śmierć podczas pandemii, więc nasze dane dotyczące utraty płodu stanowią prawie całkowicie niehospitalizowaną kobietę. Wśród kobiet z rozpoznaniem klinicznym grypy ryzyko śmierci płodu było prawie dwukrotnie większe. Po trzecie, wykorzystaliśmy okres głównej fali pandemicznej jako wskaźnik ekspozycji na wirusa grypy pandemicznej. Kobiety w ciąży, które były narażone na główną falę pandemiczną, miały podwyższone ryzyko śmierci płodowej (tabela 2). Ryzyko zgonu płodowego było nieco niższe wśród zaszczepionych kobiet niż wśród osób, które nie były szczepione (Tabela 3). Podsumowując, wyniki te są spójne w sugerowaniu szkodliwego działania wirusa grypy pandemicznej na przeżycie płodu.
Ostatnie, mniejsze badania w Danii i Kanadzie również nie wykazały żadnych dowodów na to, że szczepienie przeciw grypie podczas pandemii w 2009 r. Zwiększało ryzyko poronienia27, 28 lub innych niekorzystnych następstw narodzin.29 W przeciwieństwie do wcześniejszych badań, nasze badanie wykazało zwiększone ryzyko śmierci płodu po okresie ciąży. zakażenie wirusem grypy, szczególnie wśród kobiet z rozpoznaniem klinicznym grypy. Ta konsekwencja zakażenia została zasugerowana przez dane z pandemii grypy z 1915,67, 8 i odnotowano ją u kobiet hospitalizowanych podczas pandemii w 2009 r.4 Jednak zakażenie matki wirusem grypy nie było ogólnie uznawane za ryzyko przeżycia płodu w brak hospitalizowanej choroby macierzyńskiej.
Biorąc pod uwagę zagrożenie, jakie stanowi infekcja wirusem matczynej grypy w czasie przeżycia płodów, nasze badania dodają coraz więcej dowodów na to, że szczepienie kobiet w ciąży podczas pandemii grypy nie szkodzi – i może przynosić korzyści – płodowi. Nie znaleźliśmy żadnej podstawy do wstrzymania szczepień przeciwko grypie u kobiet w ciąży w drugim lub trzecim trymestrze – ważna grupa, ponieważ kobiety te mogą być szczególnie narażone na poważne skutki infekcji wirusem grypy.
[podobne: dyżury aptek olkusz, zespół moebiusa, barszcz zwyczajny a sosnowskiego różnice ]

Tags: , ,

No Responses to “Ryzyko zgonu płodu po zakażeniu wirusem grypy pandemicznej lub po szczepieniu AD 8”

 1. Leo says:

  [..] Odniesienie w tekscie do kofeina[...]

 2. Robert says:

  czym grozi nieleczona niedoczynność tarczycy

 3. Natan says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: psychoterapeuta bielsko biała[...]

 4. Pluto says:

  No i mnie w końcu dopadła nietolerancja laktozy

Powiązane tematy z artykułem: barszcz zwyczajny a sosnowskiego różnice dyżury aptek olkusz zespół moebiusa