Ryzyko zgonu płodu po zakażeniu wirusem grypy pandemicznej lub po szczepieniu AD 6

Ryzyko zgonu płodowego wzrosło u kobiet z rozpoznaniem klinicznym grypy (skorygowany współczynnik ryzyka, 1,91, 95% CI, 1,07 do 3,41). Zaszczepione kobiety w ciąży wykazywały nieco mniejsze ryzyko zgonu płodów w porównaniu z kobietami nieszczepionymi, co nie było znaczące (współczynnik ryzyka, 0,88, 95% CI, 0,66 do 1,17). Ponieważ prawie wszystkie szczepienia wystąpiły podczas głównej fali pandemicznej, szacowany współczynnik ryzyka w praktyce porównuje kobiety zaszczepione i niezaszczepione, które były w ciąży w okresie pandemicznym. Nieszczepione kobiety miały wyższe ryzyko zgonu płodu podczas pandemii (współczynnik ryzyka, 1,25; 95% CI, 1,02 do 1,55) (Tabela 3). Korekta dla zmiennych towarzyszących nie miała istotnego wpływu na szacunki, które były podobnie podobne w modelach, w których uwzględniono porody mnogie, kobiety, które otrzymały szczepienia w pierwszym trymestrze, zostały wykluczone, dostosowano wskaźnik masy ciała lub kobiety, które zaszczepiono przed ciążą. ponownie zaklasyfikowany jako narażony na szczepionkę w pierwszym dniu ciąży.
Norweski Rejestr Pacjentów zgłosił, że 40 kobiet w ciąży zostało hospitalizowanych z grypą podczas fali pandemicznej; z tych hospitalizacji tylko jeden był związany ze śmiercią płodów. Uwzględniliśmy także niefatalne wyniki porodu (poród przedwczesny, niską masę urodzeniową w terminie i niską punktację Apgar w terminie) i nie znaleziono żadnych dowodów na związek między szczepieniem a tymi wynikami (tabela S3 w dodatkowym dodatku).
Dyskusja
Mimo że w czasie pandemii brakowało danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania szczepionki Pandemrix u kobiet w ciąży, badania na zwierzętach nie wykazały toksycznego wpływu na reprodukcję i zostały uznane za bezpieczne w czasie ciąży.15 Niemniej jednak, wczesne doniesienia o utracie płodu po szczepieniu, w tym 30 raportów w Norwegii, 23 wzbudziło obawy społeczne dotyczące bezpieczeństwa szczepień w czasie ciąży. Korzystając z krajowych rejestrów i zapisów dotyczących zwrotu kosztów opieki zdrowotnej w Norwegii, nie znaleźliśmy żadnych dowodów na to, że szczepienie przeciw grypie u kobiet w ciąży zwiększa ryzyko śmierci płodu. Jednak sama infekcja wirusem grypy stanowiła poważne zagrożenie; wśród kobiet w ciąży, u których rozpoznano kliniczną diagnozę grypy, ryzyko śmierci płodu prawie się podwoiło. Wydaje się, że szczepionka zapewniała pewną ochronę przed nadmierną śmiertelnością płodów podczas pandemii.
Mocną stroną tego badania było wykorzystanie ogólnokrajowych rejestrów z obowiązkowym raportowaniem dat zdarzeń, w połączeniu ze stosunkowo wysokim zasięgiem szczepień. Ze względu na organizację opieki zdrowotnej w Norwegii, prawie wszystkie konsultacje dotyczące objawów grypy odbywają się w podstawowej opiece zdrowotnej lub w warunkach nagłej opieki ambulatoryjnej, za które lekarze są refundowani przez rząd
[więcej w: porencefalia mózgu do włosów, przeglądarka skierowań sanatoryjnych nfz, porencefalia mózgu ]

Tags: , ,

No Responses to “Ryzyko zgonu płodu po zakażeniu wirusem grypy pandemicznej lub po szczepieniu AD 6”

 1. Washer says:

  [..] Cytowany fragment: mezoterapia[...]

 2. Toolmaker says:

  Boli mnie ostanio brzuch strasznie.

 3. Liwia says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu wanna z kabiną prysznicową[...]

 4. Dredd says:

  wcale nie ma tych suplementów od groma

Powiązane tematy z artykułem: porencefalia mózgu przeglądarka skierowań sanatoryjnych nfz usg jamy brzusznej opole