Ryzyko zgonu płodu po zakażeniu wirusem grypy pandemicznej lub po szczepieniu AD 4

Ciążę dłuższą niż 84 dni od stycznia 2009 r. Uwzględniono w wieku ciążowym od tej daty. Dawki ciążowe przed stycznia 2009 r. Nie zostały uwzględnione w zestawie ryzyka. Figura ilustruje projekt badania, kwalifikujące się ciąże, zaobserwowane ciążowe dni i ekspozycję na falę pandemiczną. Badanie miało trzy konkretne cele: zbadanie ryzyka zgonu płodu po ekspozycji na pandemię, ryzyko po klinicznej diagnozie grypy i ryzyko po szczepieniu w czasie ciąży. W pierwszym modelu wykorzystaliśmy binarną zmienną zależną od czasu do ekspozycji na pandemię w czasie ciąży. W drugim modelu leczono kliniczne rozpoznanie grypy podczas ciąży jako zmienną zależną od czasu, stosując następujące kategorie: brak narażenia na pandemię (odniesienie), ekspozycja bez rozpoznania klinicznego i ekspozycja z diagnozą kliniczną. Narażenie na szczepienie podczas ciąży było binarną zmienną zależną od czasu.
Osobny model został wykorzystany do zbadania ryzyka rozpoznania grypy po szczepieniu podczas pandemii. W tym modelu uwzględniono tylko dni ciąży podczas głównej fali pandemicznej (1 października 2009 r., Do 31 grudnia 2009 r.), A punktem końcowym była konsultacja lekarska dotycząca grypy. W tym celu szczepionkę uznano za skuteczną od tygodnia po szczepieniu. Metryka czasowa była dniem ciążowym, a ciąże zostały uwzględnione w zestawie ryzyka w dniu października 2009 r. Lub w pierwszym dniu ciąży, jeżeli data ta znajdowała się w oknie pandemicznym. Monitorowanie zakończyło się w dniu diagnozy grypy, w dniu dostawy lub 31 grudnia, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
W okresie badania było 3208 kobiet, które miały dwie ciąże. Zastosowaliśmy estymator warstwowy w celu uzyskania przedziałów ufności, które uwzględniały zależność między ciążami. Przeprowadziliśmy analizy wrażliwości obejmujące porody mnogie i wykluczono kobiety zaszczepione w pierwszym trymestrze ciąży. Przeprowadziliśmy również analizy, w których kobiety, które zostały zaszczepione przed zajściem w ciążę, zostały sklasyfikowane jako zaszczepione pierwszego dnia ciąży. Wskaźnik masy ciała był dostępny tylko dla 39% kobiet i dlatego został przeanalizowany w osobnym modelu. Pozostałe dane dotyczące zakłóceń były kompletne dla 98% kobiet i zostały włączone do w pełni dostosowanych modeli. Założenie dotyczące zagrożeń proporcjonalnych zostało ocenione przy użyciu reszty Schoenfelda i uznane za prawidłowe. Analizy przeprowadzono za pomocą oprogramowania SPSS, wersja 19 (SPSS) i oprogramowanie Stata, wersja 11 (StataCorp).
Wyniki
Śmierć i szczepienia płodu
W 2009 i 2010 roku w Norwegii było 117 347 urodzeń wśród kobiet, które zaszły w ciążę w odpowiednim okresie czasu, w tym 570 zgonów płodów (4,9 na 1000 urodzeń)
[przypisy: szybkie danie wegetariańskie, przeglądarka skierowań sanatoryjnych nfz, poradnia dla dzieci z autyzmem ]

Tags: , ,

No Responses to “Ryzyko zgonu płodu po zakażeniu wirusem grypy pandemicznej lub po szczepieniu AD 4”

 1. Lilianna says:

  Zawartość witamin podawana jest na 100g owoców

 2. Screwtape says:

  [..] Odniesienie w tekscie do microblading[...]

 3. Tan Stallion says:

  Boli mnie ostanio brzuch strasznie.

 4. Janina says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: kamica żółciowa przyczyny[...]

 5. Paulina says:

  Włókniaki można potraktować Brodacidem

Powiązane tematy z artykułem: poradnia dla dzieci z autyzmem przeglądarka skierowań sanatoryjnych nfz szybkie danie wegetariańskie