Nocna kontrola glikemii za pomocą sztucznej trzustki w obozie cukrzycowym AD 7

Na górnych wykresach czarne linie oznaczają średnie poziomy glukozy, a dwie linie przerywane wskazują na odległość międzykwartylową. Okręgi wskazują medianę pomiaru stężenia glukozy we krwi włośniczkowej wykonywaną co 3 godziny podczas sesji nocnych (od 11 do 7 rano), a linie pionowe wskazują zakresy międzykwartylowe. Poziome przerywane linie oznaczają pomiar glukozy 63 mg na decylitr, 140 mg na decylitr i 180 mg na decylitr. Na środkowych wykresach średnie dawki podstawowe infuzji insuliny są oznaczone ciągłymi czarnymi liniami, z liniami przerywanymi wskazującymi zakresy. W dolnych panelach całkowite ilości insuliny dostarczanej z biegiem czasu w postaci dawek bolusa są oznaczone pionowymi czarnymi liniami z okręgami. Aby przeliczyć wartości dla glukozy na milimole na litr, pomnóż przez 0,05551. Poziom glukozy był znacznie stabilniejszy w miarę upływu czasu dzięki sztucznej trzustce niż w przypadku pompy wspomaganej sensorycznie (ryc. 1). Więcej wstrzyknięć insuliny w bolusie dostarczano w nocy, gdy używano sztucznej trzustki, niż w nocy, gdy stosowano pompkę z czujnikiem. W tym ostatnim przypadku personel medyczny prowadzący badanie otrzymał zastrzyki bolusowe w odpowiedzi na epizody wysokiego poziomu glukozy we krwi (Ryc. 1).
Nie stwierdzono istotnych różnic między leczeniem w liczbie alarmów hipoglikemicznych lub kolejnych interwencji węglowodanowych (liczba interwencji i średnia ilość węglowodanów na leczenie) (tabela S2 w dodatkowym dodatku), wyniki, które w przeciwnym razie mogłyby wprowadzać w błąd wyniki dla punktów końcowych odnoszących się do hipoglikemia. Średni poziom glukozy we krwi w czasie interwencji był wyższy w nocy, gdy używana była sztuczna trzustka niż podczas nocy, kiedy użyto pompy z czujnikiem (Tabela W nocy, gdy użyto pompy z czujnikiem, 36 z 54 pacjentów korzystało z alarmów czujnika glukozy. Było 13 fałszywych alarmów hipoglikemii z 39 alarmów podczas nocy, kiedy użyto sztucznej trzustki, w porównaniu z 27 fałszywymi alarmami z 41 alarmów podczas nocy, kiedy użyto pompy z czujnikiem.
Nie stwierdzono istotnych różnic między grupą A i grupą B na podstawie kolejności podawania leczenia (dane nie przedstawione). W żadnym momencie zespół badawczy nie musiał unieważniać decyzji systemu sztucznej trzustki.
Zdarzenia niepożądane
Tabela 4. Tabela 4. Zdarzenia niepożądane i poważne zdarzenia niepożądane. Do zdarzeń niepożądanych zaliczono hipoglikemię dzienną i nocną, a także bóle głowy, zawroty głowy i zgłoszenia nudności (Tabela 4). Więcej takich zdarzeń miało miejsce w nocy, kiedy stosowano pompkę z czujnikiem, niż podczas nocy, kiedy użyto sztucznej trzustki
[hasła pokrewne: fala uderzeniowa katowice, barszcz zwyczajny a sosnowskiego różnice, dyżury aptek żywiec ]

Tags: , ,

No Responses to “Nocna kontrola glikemii za pomocą sztucznej trzustki w obozie cukrzycowym AD 7”

 1. Chuckles says:

  Używam kwasu w kapsułkach

 2. Nela says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: operacja na zaćmę[...]

 3. Jacek says:

  cierpiącym na przewlekłe bóle brzucha o nieustalonej przyczynie

 4. Józef says:

  [..] Cytowany fragment: salon kosmetyczny warszawa[...]

 5. Filip says:

  nie trzeba katować się restrykcyjnymi detoksami

 6. Bruno says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: kosmetyki do solarium[...]

 7. Mental says:

  Nic mi sie nie dzieje od momentu wizyty.

Powiązane tematy z artykułem: barszcz zwyczajny a sosnowskiego różnice dyżury aptek żywiec fala uderzeniowa katowice