Nocna kontrola glikemii za pomocą sztucznej trzustki w obozie cukrzycowym AD 2

Takie systemy łączą czujniki glukozy z pompami insulinowymi za pomocą skomputeryzowanych algorytmów sterujących, które określają dostarczanie insuliny w odpowiedzi na dane z czujnika w czasie rzeczywistym. Ostatnie badania przeprowadzone w szpitalach wykazały, że takie systemy mogą poprawić kontrolę glikemii i zmniejszyć ryzyko nocnej hipoglikemii u dzieci, młodzieży i dorosłych.11-14 Chociaż takie badania są zachęcające, głównym wyzwaniem jest udane wdrożenie takich systemów poza szpitalem. Aby sprostać temu wyzwaniu, stworzono bezprzewodowe konsorcjum trzustek Diabetes (DREAM) do testowania systemu sztucznej trzustki MD-Logic15,16 do nocnej kontroli poziomu glukozy we krwi u pacjentów z cukrzycą typu 1, w warunkach poza szpitalem w rzeczywistych warunkach. Po udanej wykonalności17 i studiach wielokierunkowych w szpitalach przeprowadziliśmy wielonarodowe, prospektywne, randomizowane badanie krzyżowe w trzech obozach młodzieżowych, po jednym w Izraelu, Słowenii i Niemczech. Każdy z okresów obozowych trwał 3 dni. Celem pracy była ocena bezpieczeństwa i skuteczności układu sztucznej trzustki u młodych osób z cukrzycą typu 1, w celu osiągnięcia znacznego zmniejszenia nocnej hipoglikemii z prawie normalną kontrolą nocnej glukozy w obozie dla młodzieży .
Metody
Uczestnicy badania
Kwalifikujący się pacjenci byli w wieku od 10 do 18 lat i mieli co najmniej roczną historię cukrzycy typu 1. Dodatkowe kryteria kwalifikacyjne to otrzymanie terapii pompą insulinową przez co najmniej 3 miesiące, poziom hemoglobiny glikowanej od 7 do 10%, wskaźnik masy ciała (BMI) poniżej 97. percentyla dla wieku pacjenta oraz zdolność do przestrzegania instrukcje próbne. Głównymi kryteriami wykluczenia były: współistniejąca choroba, udział w innym badaniu, ciąża, przebyta cukrzycowa kwasica ketonowa w wywiadzie lub ciężka hipoglikemia w ciągu ostatniego miesiąca oraz stosowanie leków lub obecność innych stanów, które mogą wpływać na kontrolę metaboliczną, obniżać bezpieczeństwo lub uniemożliwić uczestnikom ukończenie badania. Rodzice i pacjenci wyrazili pisemną zgodę i zgodę, odpowiednio, zgodnie z krajowymi przepisami. Protokół badania i poprawki są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Badanie leczenia
W dwóch kolejnych sesjach nocnych losowo przydzieliliśmy 56 pacjentów, którzy otrzymywali leczenie sztuczną trzustką w pierwszą noc oraz pompę insulinową z podwyższoną czujnością (kontrola) w drugą noc (grupa A) lub odwrotną kolejność terapii na pierwszym i drugim etapie leczenia. drugie noce (grupa B). Tak więc wszyscy pacjenci otrzymywali każde leczenie w losowo przydzielonej kolejności.
Wszyscy uczestnicy brali udział w sesji oceny przedwczesnej, od 5 do 10 dni, w której stosowali pompę insulinową (Paradigm Veo, Medtronic) z tym samym przygotowaniem insuliny, z którego korzystali w domu, z czujnikiem (Enlite Sensor, Medtronic) i glukometrem (Contour Link, Bayer)
[więcej w: płuca bydlęce, porencefalia mózgu, dyżury aptek olkusz ]

Tags: , ,

No Responses to “Nocna kontrola glikemii za pomocą sztucznej trzustki w obozie cukrzycowym AD 2”

 1. Psycho Thinker says:

  U mnie zmęczenie zazwyczaj nasilało się jesienią i zimą

 2. Ewa says:

  [..] Cytowany fragment: operacja laparoskopowa[...]

 3. Maksymilian says:

  Sama chodziłam z czymś takim

 4. Jędrzej says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: rezonans magnetyczny[...]

 5. Emilia says:

  Dreszcze bez gorączki

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek olkusz porencefalia mózgu płuca bydlęce