Columbia / HCA i odrodzenie działalności szpitala For-Profit czesc 4

Założyciel Columbia, Richard Scott, kupił swoje pierwsze dwa szpitale w El Paso, w Teksasie, od Healthtrust w 1988 roku. Z bazy 12 szpitali w 1991 roku, Columbia przejęła firmę Basic American Medical (1992, 8 szpitali), Galen (1993, 71 szpitali) , HCA (1994, 97 szpitali), Medical Care America (1994, 96 ambulatoryjnych centrów chirurgicznych), a reszta Healthtrust (1995, 117 szpitali) po wojnie licytacyjnej z NME. Co znamienne, zarówno duże spinoffs w 1980 roku – sprzedaż HCA prawie połowa swoich szpitali do sprzedaży przez Healthtrust i Humana wszystkich swoich szpitali do Galen – zakończyły się z Columbia / HCA. Tylko w 1995 r. Columbia / HCA nabyła lub wynegocjowała wspólne przedsięwzięcia z 32 non-profit szpitali.2,15-17. Jego spektakularny sukces wynika wyraźnie z liczb podanych w tabeli 1. Podstawowym planem Columbia / HCA było pozyskiwanie szpitali po najniższych możliwych kosztach, inwestowanie w modernizację tam, gdzie było to konieczne, zamykanie lub konsolidowanie duplikatów, redukowanie personelu, zwiększanie wydajności administracyjnej, wykorzystanie korzyści skali, integracja w pionie i poziomie oraz rozwijanie lokalne sieci referencyjne. Era firmy bardzo szybkiego wzrostu poprzez hurtowe nabycie innych dużych sieci nastawionych na zysk prawdopodobnie skończyła się. Jeśli Columbia / HCA spróbuje połączyć się z jakimkolwiek innym przetrwałym dużym łańcuchem, takim jak Tenet lub OrNda, prawdopodobnie stanie w obliczu działania antymonopolowego.
Strategia Columbia różni się uderzająco od strategii Humana i HCA w latach osiemdziesiątych. W większości przypadków nie buduje nowych szpitali. Przeciwnie, tanio kupuje istniejące szpitale, modernizując niektóre przejęcia i zamykając lub konsolidując inne. Pomimo stopniowego przechodzenia na umowy pełnej kapitalizacji z płatnikami zarządzanymi (w których szpitalom płaci się stałą opłatę), Columbia / HCA opiera się takim umowom, z wyjątkiem rynków, na których może je wymieniać za bardzo duże kwoty. Kolumbia również kupi nową firmę od płatników, wyceniając ją poniżej średniego kosztu, a następnie poszuka kompensacyjnych sposobów podnoszenia opłat. W przeciwieństwie do niektórych konkurentów, praktyki lekarzy kupujących nie były kluczowe dla strategii Columbia / HCA dotyczącej tworzenia sojuszy z lekarzami. Mimo to Columbia / HCA zaabsorbowała ponad 1400 praktyk lekarskich jedynie poprzez przejęcia innych korporacji i od czasu do czasu kupuje praktyki w celu uzupełnienia strategii lokalnego rynku18. Strategia firmy polega jednak na tym, aby polegać na sieciach referencyjnych w celu przyciągnięcia pacjentów, pomimo faktu, że często nie jest to dostawca niskiego ładunku. Jeśli kontroluje on wystarczający udział w rynku w danej lokalizacji, ubezpieczyciele nie mają innego wyjścia, jak tylko zajmować się Columbia / HCA. A ponieważ zwroty szpitalne są ściśnięte, kontrola nad zintegrowaną siecią zapewnia firmie dostęp do opłacalnych placówek ambulatoryjnych w celu leczenia pacjentów. Niedawno Columbia / HCA przeniosło się do samego zakładu ubezpieczeniowego, co zostanie omówione w drugiej części tego artykułu.
Columbia / HCA jest niezwykle agresywna w stosunku do dostawców, oferując całą swoją działalność dostawcy, który oferuje najlepszą ofertę. Scott twierdzi, że jego taktyka negocjacyjna pozwala zaoszczędzić 300 USD rocznie na dostawach. General Electric, na przykład, ma pięcioletni kontrakt jako jedyny dostawca i naprawiający wszystkie zaawansowane technologicznie urządzenia diagnostyczne firmy
[więcej w: rehabilitacja bobath, dyżury aptek zawiercie, przeglądarka skierowań sanatoryjnych nfz ]

Tags: , ,

No Responses to “Columbia / HCA i odrodzenie działalności szpitala For-Profit czesc 4”

  1. Liliana says:

    Poziom wiedzy lekarzy I-szego kontaktu jest porażający.

  2. Nicola says:

    Article marked with the noticed of: kliniki niepłodności[...]

  3. Sugar Man says:

    Jak was coś boli to idźcie do lekarza a nie czytajcie porady

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek zawiercie przeglądarka skierowań sanatoryjnych nfz rehabilitacja bobath