Columbia / HCA i odrodzenie działalności szpitala For-Profit ad 7

Porównania przeprowadzone przez firmę Parker i przez VHA oparte są na danych publicznych i są pozornie dokładne. Jednak kwestia porównawczej skuteczności organizacji non-profit i sieci nastawionych na zysk wymaga drugiej fali bezinteresownych badań naukowych, mających na celu zbadanie takich kwestii, jak działalność charytatywna i nieskompensowana opieka oraz koszty i obciążenia. Jeszcze bardziej drażliwym pytaniem jest, czy organizacje nastawione na zysk, w znacznie ostrzejszym środowisku niż w latach 80., pogarszają opiekę medyczną. Chociaż Columbia / HCA szczyci się wysoką oceną formalnych dokumentów i chociaż podkreśla, że jej zaangażowanie w jakość obejmuje przede wszystkim opiekę nad pacjentem, jest również mocno zaangażowana w redukcję kosztów personelu i nakładów na sprzęt. Ogólnie rzecz biorąc, falsyfikaty nadal mają nieco niższy ogólny stosunek personelu do pacjentów niż organizacje non-profit.9 Chociaż częściowo odzwierciedla to chwalebne opóźnianie i korzyści skali, Columbia / HCA również została ostro skrytykowana przez niektóre z jego członków. członkowie personelu zastępującego licencjonowany personel, taki jak zarejestrowane pielęgniarki, z wykwalifikowanymi pracownikami przeszkolonymi przez firmę, w celu krótkotrwałego zatrudnienia zmian pielęgniarskich i wprowadzania gorszych zapasów.
W systemie Good Samaritan, niedawno przejęta cztero-szpitalna grupa w hrabstwie Santa Clara w Kalifornii, pielęgniarki (które toczą spór zbiorowy z Columbia / HCA) skarżyły się nie tylko na przeciążenia pacjentów, ale także na sprzęt niskiej jakości . Według pielęgniarek, z którymi rozmawiałem, rękawiczki chirurgiczne dostarczane przez Columbia są cieńsze i bardziej podatne na złamanie niż te używane wcześniej, gąbki alkoholowe są mniejsze, a nowa drenaż klatki piersiowej zastąpiona przez Columbia / HCA ma zawór, który nie wskazuje, czy jest włączony lub wyłączony. Pielęgniarki powołują się również na więcej błędów w leczeniu, ale rzadziej je zgłaszają.
Kolumbia / HCA, podobnie jak inni operatorzy szpitali, obniża koszty, zastępując wiele zarejestrowanych pielęgniarek i licencjonowanych, praktycznych pielęgniarek osobami o niższych kwalifikacjach i nielicencjonowanymi dla wielu zadań wykonywanych niegdyś przez pielęgniarki, takich jak przyjmowanie parametrów życiowych, zmiana sterylnych opatrunków i niektóre wykresy. Zdaniem pielęgniarek, z którymi przeprowadziłem wywiady, cięcia personelu w niektórych szpitalach Columbia / HCA sprawiają, że pielęgniarki są w stanie nadzorować nielicencjonowany personel, zapewniając sobie mniej bezpośrednią opiekę nad pacjentami. W uczciwości przeprojektowanie jest powszechne wśród szpitali, a grupy pielęgniarek sprzeciwiły się zasadniczo podobnym zmianom kadrowym w publicznych i dobrowolnych szpitalach.
W dalszym dążeniu do gospodarki, Columbia / HCA połączyła tradycyjne działy, takie jak praca socjalna, które są postrzegane jako centra kosztowe, z planowaniem absolutorium. Wraz z postępującą zmianą w HMO Medicaid i konkurowaniem o kontrakty opieki medycznej zarządzane przez Medicaid, a także rosnącą presją na ograniczenie kosztów innych płatników, pokusa będzie wspaniała, aby jeszcze bardziej zwiększyć zatrudnienie i być może dbać.
Rynek mówi
Sieci nastawione na zysk są ostatecznie odpowiedzialne przed akcjonariuszami, a nie przed społecznościami. A rynek giełdowy z pewnością ma duży wpływ na Columbia / HCA, którego kurs od 1990 r. Wzrósł ponad dwukrotnie w stosunku do Standard i Poor s 500. Pomimo daleko zakrojonych przejęć, Columbia / HCA utrzymuje ostrożny dług do wskaźnik kapitału 45 procent, znacznie poniżej konkurentów Tenet i OrNda
[przypisy: testy na nietolerancję pokarmową, płuca bydlęce, rehabilitacja bobath ]

Tags: , ,

No Responses to “Columbia / HCA i odrodzenie działalności szpitala For-Profit ad 7”

  1. Rozalia says:

    poza błonnikiem należy przyjmowac antyoksydanty

  2. Flint says:

    [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: kosmetyki[...]

  3. Jagna says:

    Oprócz tego że masz problemy z tarczyca to prawdopodobnie cierpisz na tężyczkę utajona

Powiązane tematy z artykułem: płuca bydlęce rehabilitacja bobath testy na nietolerancję pokarmową